Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
03.03.2020
Tipy na krmenie koní na JAR
Najlepšie tipy na kŕmenie koňa v jarnom období Kŕmenie koňa počas dlhších dní a vyšších teplôt jarnej sezóny sa často môže líšiť od vášho zvolen... čítať celé
15.01.2020
Výživa koní v zimnom období
Kone prežívali tuhé zimy celé stáročia a chladné zimné počasie zvládajú oveľa lepšie ako my. V jazdeckých areáloch sa manažment a životné prostredie p... čítať celé
15.01.2020
Akcia
Nová akcia k nákupu aspoň 4 vriec lubovoľného krmiva odmerka Eggersmann ZDARMA. čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. 

Sme na sociálnych sieťach

Facebook - krmivamirima.skInstagram - krmivamirima.sk

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Výnimočné krmivo Mühldorfer
16.02.2022

Výnimočné krmivo Mühldorfer

Jedine u nás nájdete jedinečné krmivo Mühldorfer 🥰🥰🥰
 
Prečo práve krmiť Mühldorferom?✨
 
Organizmus koňa sa za milióny rokov prispôsobil svojmu prirodzenému prostrediu a vyvinul veľmi špecifický tráviaci systém. V Mühldorfer Pferdefutter preto veria , že samotná príroda má všetky základné zložky krmiva a životne dôležité látky, ktoré kôň potrebuje. Suroviny, ktoré sú čo najprirodzenejšie, preto musia tvoriť zdravý základ každej adekvátnej, ale predovšetkým výkonovo podmienenej a prirodzenej strave. Preto sa v krmive pre kone Mühldorfer používajú iba vybrané a kvalitatívne bezchybné suroviny. Naše produkty, ich zložky a výroba podliehajú najprísnejším kontrolám kvality.
 
Zlepšenie črevnej flóry vďaka patentovanému extraktu z topinamburu Mühldorf.
 
Črevo je sídlom zdravia. Dobre fungujúce a zdravé trávenie bolo vždy považované za základnú požiadavku pre fungujúci imunitný systém, zdravie a pohodu. Dnes tieto stáročné poznatky nadobudli význam aj v konvenčnej medicíne, pretože je vedecky dokázané, že príčiny mnohých chorôb možno hľadať v problémoch v tráviacom trakte. Z tohto dôvodu je väčšina nášho müsli a bezobilného štruktúrovaného krmiva obohatená o prebiotický extrakt z topinamburu Mühldorfer, ktorý podporuje rozvoj zdravej črevnej flóry a tým podporuje trvalú vitalitu a zdravie koní. Hodnota pH nášho extraktu z topinamburu je znížená pod päť v komplexnom, patentovanom výrobnom procese prostredníctvom cielenej laktogénnej fermentácie. Tento prirodzený biotechnologický proces produkuje v extrakte dve až tri percentá natívnej kyseliny mliečnej, ktorá predstavuje selektívny nutričný základ pre prospešné črevné baktérie. V hrubom čreve sa tak hromadia mikroorganizmy so zdraviu prospešným účinkom na koňa a dáva sa menší priestor škodlivým mikroorganizmom.
✨Koncentrované a časovo obmedzené zásobovanie energiou ✨
Krmivo pre kone Mühldorfer poskytuje koňovi veľa energie aj pri malých množstvách koncentrovaného krmiva. Naše diferencované zloženie zložiek zaisťuje optimálne vstrebávanie živín a vyvážený glykemický index.🌾
 
Mülhdorfer nemá čo skrývať a preto sa v rámci možností zaobídu bez peliet💥
 
Až na pár výnimiek sa v našom krmive pre kone nenachádzajú žiadne granule. To znamená, že všetky zložky krmiva sú veľmi ľahko identifikovateľné. Veríme, že základom zdravého trávenia je slinenie pri procese žuvania a tým aj stimulácia všetkých tráviacich štiav. Pelety sa často žuvajú a nedostatočne slintajú. Zložky nášho celozrnného müsli alebo bezobilného štruktúrovaného krmiva naopak povzbudzujú kone k žuvaniu, stimulujú tok slín a trávenie môže optimálne prebiehať. Pri našom celozrnnom müsli alebo štruktúrovanom krmive nehrozí ani nafúknutie peliet pri jedle, čo môže viesť ku kolike alebo upchatiu hrdla. Porovnajte sami: Vezmite si napríklad hrsť peliet a hrsť Mühldorfer 6-Korn Plus, vložte obe potraviny do pohára vody a počkajte hodinu. Zistíte, že naše celozrnné müsli sú pre koňa oveľa ľahšie stráviteľné.
 
Nepoužívame klasickú melasu, ale kvalitný sirup z cukrovej repy✨
 
Sirup z cukrovej repy je čisto prírodný produkt vyrobený z koncentrovanej a zahustenej šťavy z cukrovej repy. Na druhej strane melasa je len vedľajším produktom výroby cukru, ktorý možno získať zo širokej škály rastlín. Sirup z cukrovej repy v Mühldorfer Pferdefutter pomáha zaobísť sa bez syntetických konzervačných látok. Obilné zrná získajú jemným obalom sirup, ktorý chráni pred stratou životne dôležitých látok. Navyše na seba viaže jemné čiastočky, takže jedlo môžu kŕmiť aj ľudia alergickí na prach. Náš sirup z cukrovej repy obsahuje približne 50 % cukru a je pre kone obzvlášť ľahko stráviteľný. Okrem týchto cukrov obsahuje sirup mnoho elektrolytov, stopových prvkov a vitamínov. Keďže cukornatosť sirupu sa často preceňuje, uvádzame malý príklad výpočtu: Pri obsahu sirupu 3 % v krmive a 1 kg krmiva denne kôň efektívne skonzumuje cez sirup cca 15 g cukru (s obsah cukru 50 % v sirupe). Na porovnanie, 700 g mrkvy má približne rovnaký obsah c✨
 
Mühldorfer si zakladá na KVALITE A BLAHOBYTE :
 
👉Bez chemických spojív, extraktantov a konzervačných látok
👉 nepotrebných plnív a vedľajších produktov z mlyna
👉 intenzita slinenia a žuvania
👉 deklarácia všetkých zložiek pre maximálnu transparentnosť
👉 kôň, menšia náchylnosť na choroby, znížené veterinárne náklady
👉 s homeopatiou kompatibilný
 
Rozhodujúcim faktorom pri výrobe krmiva pre kone Mühldorfer je vždy najlepšia vhodnosť a znášanlivosť pre koňa. V našom krmive sú použité len vybrané a kvalitné suroviny. Okrem toho naše produkty a ich výroba podlieha najprísnejším kontrolám kvality.
 
✨Vyladené a vyvážené ✨
 
Rešpekt k povahe koňa, najnovšie výsledky vedeckého výskumu a dlhoročné skúsenosti nám pomáhajú na tomto základe, používaním šetrných metód spracovania a pridávaním tých najlepších komponentov, vyvíjať krmivo, ktoré je presne šité na mieru, špecifickým požiadavkám jednotlivých plemien a typov koní a ich aj individuálnym potrebám.
 
✨Všetko z jedného zdroja✨
 
Zameriavajúsa na všetky otázky týkajúce sa špecifických potrieb, fyzickej zdatnosti a výkonnosti, ale predovšetkým zdravia a pohody vášho koňa. Tým, že sa Mühldorfer Pferdefutter špecializuje na kŕmenie koní v súlade s prírodou, je teraz silným a kompetentným partnerom v jazdeckom športe. Medzi našich najvernejších zákazníkov patria okrem dvojnásobného olympijského víťaza Michaela Junga aj mnohí významní majitelia koní a profesionáli v jazdectve, ako napr. B. Anabel a Klaus Balkenhol, Hannelore Brenner či Sandra Auffarth. Tiež s mnohými veterinármi, konskými klinikami a chovateľmi je krmivo pre kone Mühldorfer nenahraditeľnou súčasťou plánovania výživy.
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť.
Kde nás nájdete?

Mlynská 24
Cífer, 919 43

Kontakty
Logo
Ing. Miriam Botíková
(Po-Pia, 8-17 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk